Ogólnopolska akcja „Polska Biega” przyciągnęła tłumy Gryficzan. Impreza zorganizowana została w niedzielę, na ścieżce rowerowej „Zdroje”. Blisko stu uczestników pod czujnym okiem personelu medycznego z przychodni MIL – MED przebiegło trasę liczącą 5 km.

W niedzielny ranek o godzinie 11 na ścieżce rowerowej „Zdroje” rozpoczęła się rywalizacja gryficzan, którzy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Polska Biega” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Coachów i Doradców Personalnych, przychodnię MIL-MED oraz klub sportowy „Chrobry” Gryfice. Impreza przyciągnęła tłumy uczestników. 85 osób stanęło na linii startu, by w jak najkrótszym czasie pokonać dystans 5 km, pod okiem personelu medycznego.

Grupa kijkowa, składająca się z kilku Pań także przemierzyła tę trasę, poinstruowana przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę i instruktora. Wśród wszystkich uczestników najlepszy okazał się Piotr Pietrak z klubu „Chrobry” Gryfice, któremu pokonanie trasy liczącej 5 kilometrów zajęło niecałe 17 minut. Jako drugi do linii mety dobiegł Damian Kraus, również z klubu „Chrobry” Gryfice. Trzecie miejsce natomiast zajął Wojciech Grządziela. W imprezie udział brały także kobiety, które oceniane były w osobnej kategorii. Pierwsze miejsce zajęła Anna Szymańska-Grodzka dobiegając do mety z czasem 24 minut, za nią była Dorota Śródecka zajmując drugie miejsce, a jako trzecia do mety dotarła Mirosława Feuerman. Po biegu każdy uczestnik dostał dyplom, najlepsi natomiast otrzymali medale. Zawodnicy mogli także zmierzyć sobie ciśnienie. Po ostrej rywalizacji wszyscy biegacze wspólnie biesiadowali przy ognisku.