25 maja rozpoczęła się internetowa rekrutacja na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. W roku akademickim uczelnia 2015/2016 oferuje ponad 40 kierunków studiów z zakresu nauk przyrodniczych, technicznych oraz ekonomicznych. –  Proponujemy maturzystom trzy nowe kierunki:  Gospodarkę i zarządzanie środowiskiem wodnym na Wydziale Nauk o Żywności i Rybactwa, Chłodnictwo i klimatyzację na Wydziale Techniki Morskiej i Transportu oraz Medycynę roślin na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa – mówi dr hab. inż. Jacek Wróbel, prof. nadzw., prorektor ds. kierunków studiów ZUT.

25 maja rozpoczęła się internetowa rekrutacja na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. W roku akademickim 2015/2016 oferujemy ponad 40 kierunków studiów z zakresu nauk przyrodniczych, technicznych oraz ekonomicznych, w tym proponujemy maturzystom trzy nowe kierunki:  gospodarkę i zarządzanie środowiskiem wodnym na Wydziale Nauk o Żywności i Rybactwa, chłodnictwo i klimatyzację na Wydziale Techniki Morskiej i Transportu oraz medycynę roślin na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa. Kierunki te wpisują się w strategię rozwoju województwa, a po ich ukończeniu stworzą absolwentom możliwość pracy w interesującym zawodzie. Na kandydatów czeka około 5000 miejsc na studiach stacjonarnych i około 2000 miejsc na studiach niestacjonarnych. Mamy nadzieję, że pomimo niżu demograficznego rekrutacja będzie równie udana jak w ubiegłym roku.

Kształcimy przede wszystkim inżynierów. Liczymy na to, że kandydaci docenią fakt, iż jesteśmy bardzo dobrze postrzeganą uczelnią nie tylko w Zachodniopomorskim, ale i w kraju. Z powodzeniem wdrażamy Wewnętrzny System Zapewniania Jakości Kształcenia; posiadamy bardzo dobrą kadrę naukową, bazę dydaktyczną i sportowo – rekreacyjną. ZUT dużo inwestuje w nowe laboratoria i infrastrukturę, co oznacza dla studentów doskonałe warunki do studiowania, czego przykładem jest nowoczesne Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nanotechnologii oraz Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii. RCIiTT prowadzi działalność doradczą i szkoleniową dla firm, naukowców i absolwentów w zakresie transferu technologii, finansowania badań i wsparcia przedsiębiorczości akademickiej. Kolejnym przykładem inwestowania uczelni w naukę, służącą także gospodarce jest Centrum Bioimmobilizacji i Innowacyjnych Materiałów Opakowaniowych, gdzie prowadzone są badania i zajęcia dydaktyczne w zakresie innowacyjnych materiałów oraz nowoczesnych technologii i systemów opakowaniowych.

W uczelni działają 93 Studenckie Koła Naukowe oraz 8 organizacji, co świadczy o ożywionym ruchu naukowym – nasi studenci zdobywają znaczące nagrody w konferencjach krajowych i międzynarodowych, aktywnie współtworzą kulturę studencką w mieście. Z inicjatywy studentów  zostało reaktywowane Akademickie Radio Pomorze. Klub Uczelniany AZS proponuje zainteresowanym osobom zajęcia rekreacyjne i turystyczne w 19 sekcjach sportowych, a Akademicki Ośrodek Jeździecki zajęcia z jazdy konnej w ramach wychowania fizycznego. Uzdolnieni muzycznie mogą realizować swoją pasję śpiewając w chórach akademickich. Oprócz nauki, działalności organizacyjnej i sportowej, studenci doskonale się bawią. Znany od wielu lat w Szczecinie Klub „Pinokio”, po modernizacji działa z większym rozmachem, integrując środowisko studenckie.
Równie istotne są warunki socjalno – bytowe studiowania. W ramach funduszu pomocy materialnej, osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, osoby niepełnosprawne lub najlepsi na swoim kierunku studenci, otrzymują wsparcie finansowe w postaci jednych z wyższych w kraju stypendiów.
Słowem – mamy czym przyciągnąć studentów.

Uczelnia współpracuje z wieloma podmiotami gospodarczymi (m.in. Hewlett-Packard, Simens, Unizeto,  ERBUD,  Grupa AZOTY, Faurecia). Przedstawiciele firm mają wpływ na tworzenie programów kształcenia, wchodzą w skład rad programowych. Dzięki podpisanym umowom i porozumieniom zapewniamy naszym studentom praktyki zawodowe oraz staże. Biuro Karier gromadzi oferty pracy stałej i tymczasowej, bada losy absolwentów – zagraniczne firmy chętnie zatrudniają informatyków, automatyków, robotyków oraz absolwentów studiów inżynierskich naszej uczelni.

Słowem – zapraszam serdecznie do studiowania na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym   w Szczecinie.

Prorektor ds. Studenckich
dr hab. inż. Jacek Wróbel, prof. nadzw.