Niezależnie, w jakim zawodzie się kształcimy, głównym atrybutem absolwenta studiów jest jego praktyczna wiedza i umiejętności. Na rynku liczy się to, jak naszą wiedzę umiemy wykorzystywać w rzeczywistych sytuacjach zawodowych czy biznesowych. A każde dodatkowe kwalifikacje powiększają naszą przewagę. Tego oczekują pracodawcy, tacy przedsiębiorcy odnoszą sukces.
Uczelnia o praktycznym profilu kształcenia ma szczególne zadanie – musi odpowiadać bardzo dynamicznie na zmiany i tendencje panujące w biznesie i gospodarce, zwracać uwagę na aktualność swojej oferty wobec zmian na rynku pracy. Nowe specjalności i nowoczesne formy zajęć, od gier symulacyjnych, udziału wykładowców-praktyków, po e-learning, który umożliwia wygodne studiowanie w dowolnym czasie i miejscu, to wyróżniające atrybuty dobrej oferty studiów.
W Gryficach już od 10 lat Zachodniopomorska Szkoła Biznesu prowadzi takie nowoczesne studia na Wydziale Ekonomii i Pedagogiki. Przygotowywanie profesjonalnych kadry menedżerskich dla nowoczesnej gospodarki, to misja Szkoły, która powstała w 1993 roku, jako pierwsza na Pomorzu Zachodnim i 15. w Polsce prywatna uczelnia wyższa. Przez ten czas wykształciła już tysiące dyplomowanych specjalistów w dziedzinach ekonomii, pedagogiki, informatyki czy zarządzania. Jej absolwenci zasilają kierownictwa ważnych przedsiębiorstw i działają z sukcesem w biznesie.
Zawody przyszłości – w jakich kierunkach warto się kształcić
Mimo tempa zmian zachodzących obecnie w gospodarce, można mówić o zawodach przyszłości, odwołując się do licznych badań tendencji w biznesie i na rynku pracy. Wynika z nich, że jest i nadal będzie występował popyt na kwalifikacje w takich obszarach: edukacja i terapie, opieka zdrowotna i senioralna, zarządzanie, e-biznes, przedsiębiorczość, finanse, logistyka, obsługa klienta, technologie IT. Eksperci rynku pracy i specjaliści HR (human resources) podkreślają, iż liczy się także znajomość języka obcego, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole i funkcjonowania w środowisku zróżnicowanym kulturowo
Nowe specjalności w ZPSB w Gryficach, pozwalają zdobyć wiele spośród tych właśnie kwalifikacji. Doświadczona kadra wzbogacona jest tu gronem praktyków biznesu. Uczelnia aktywnie współpracuje z lokalnymi pracodawcami, tworząc programy studiów i ułatwiając start zawodowy swoim absolwentom.
Nowością w Gryficach są też atrakcyjne studia podyplomowe, które pozwalają zdobyć poszukiwane, wysoce specjalistyczne kwalifikacje na kierunkach: Logistyka, Zarządzanie projektami informatycznymi (w całości w trybie e-learningowym), Oligofrenopedagogika, Nowoczesne technologie w edukacji (w całości w trybie e-learningowym).
Uczyć interaktywnie z wykorzystaniem gier i warsztatów
Nauka nie może być też nudna. Gry decyzyjne to jedna z atrakcyjnych i skutecznych metod rozwoju wiedzy i umiejętności, a w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu takie formy zajęć są stałym elementem. Studenci chętnie angażują się w rywalizację, co pomaga w praktycznej nauce. Uczelnia wykorzystuje na zajęciach autorskie gry symulacyjne i decyzyjne, analizy realnych przypadków, treningi i warsztaty menedżerskie.
Studiować wygodnie i na miejscu
Wysoki poziom kształcenia i wyjątkowa atmosfera to atuty Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Gryficach. Szereg ułatwień, w tym atrakcyjne zniżki, bezpłatne dojazdy dla studentów studiów magisterskich do Szczecina, materiały dydaktyczne przez Internet, elastyczne terminy zajęć oraz możliwość nauki w systemie e-learning sprawiają, że studia w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Gryficach to dobra i opłacalna inwestycja.
Zapraszam serdecznie do Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Gryficach!
dr prof. ZPSB Grażyna Maniak
Dziekan Wydziału Ekonomii
i Pedagogiki w Gryficach
www.gryfice.zpsb.pl
10 komentarzy
sandy mówi:
dlaczego mydli sie oczy mlodziezy, przeciez po pedaggogice nie ma w ogole pracy.nauczycieli zwolniono juz ponad 7 tysiecy, a w przyszlym roku moze jeszcze wiecej ich bedzie. tylko wydawanie kasy w bloto, a i tak znajomi krolika maja prace bez takiej szkoly.plus tylko taki, ze jak ma sie kase, to przedluza sie mlodosc i labuje, nie pracujac, mozna i tak, ale ogolnie z tej mąki chyba nie bedzie chleba
Wanda co Niemca nie chciała mówi:
Sandy tu jest pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. W Szwecji przedszkolanka po licencjacie zarabia 24000 koron co daje na nasze ok 12 000 zł, dostaje mieszkanie minimum 60 m – z socjalu ma 6 miesięczny kurs językowy na początek i gwarancje na kontrakt 3 lub 5 letni. Grupa w przedszkolu liczy 6 do 8 dzieci. 100 % dzieci jest objęte obowiązkiem przedszkolnym i jeszcze sporo lat absolwentki naszych szkół wyższych będą tam zatrudniane – podobnie jest w Danii, Norwegii i w Niemczech – tu od 01.01 2015 najniższa stawka godzinowa (na zmywaku) 8,5 euro to ile zapłacą przedszkolance 18-24 takie mają stawki – warto się uczyć.
werwa mówi:
a jednak, nauka po to tylko, by wyjechac z kraju.wiec tak czy siak, uczymy sie traktujac kraj jak macoche, aczkolwiek kasa z tego moze i jest, ale nie w tym zielonym kraju, miodem i mlekiem plynacym
JOKO POKO KIJ WAM W OKO mówi:
NIE JEST WARTO SIĘ UCZYĆ ANI TEŻ PRACOWAĆ NA PAŃSTWO BO I TAK PRZYJDĄ GÓRNICY POD SEJM I ZNOWU DOKONAJĄ SKOKU NA SPOŁECZNĄ KASĘ. ZOSTAŃ GÓRNIKIEM A PÓŹNIEJ WIECUJ U KOPACZOWEJ PRZED GABINETEM RAZEM ZE ZŁODZIEJAMI GÓRNIKAMI !!!
absolwent. mówi:
Joko a kto Tobie każe pracować na etacie – właśnie po to są studia by nauczyś myśleć o przyszłości – o przyszłości korzystnej dla studenta a nie dla ZUSu.
JOKO POKO KIJ WAM W OKO mówi:
” ABSOLWENT ” jeśli myślisz, że prowadząc podmiot gospodarczy nie płacisz składek to się mylisz. Wyjedziesz do innego kraju – też płacisz. Co ukończyłeś, że brak Ci podstawowej wiedzy ?
Pozdrawiam
JOKO POKO KIJ WAM W OKO mówi:
CENZURA JAK ZA KOMUNY , IM SŁABSZY INTELEKT TYM WIĘKSZA CENZURA ……
Gąbka mówi:
Joko porównaj stawki i ich skutki w przyszłości – na zmywaku w Londynie wypracujesz emeryturę a u nas gdzie to zrobisz?
JOKO POKO mówi:
GĄBKA – A ZNASZ TAKIEGO CO WYPRACOWAŁ EMERYTURĘ W LONDYNIE ? NAWET PILOTÓW – BOHATERÓW WOJENNYCH ANGLICY OSZUKALI.
Gąbka mówi:
Joko oni dalej liczą na angielskie emerytury -(nie piloci oczywiście) – tu niestety nawet tych marzeń o emeryturze ich pozbawiono.