Kilka minut przed godziną 16.00 strażacy z Trzebiatowa zostali zadysponowani do pożaru traw, który wybuchł na ulicy Kilińskiego w Trzebiatowie. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że żywioł podsycany przez silny wiatr mógł zagrozić pobliskim budynkom.
8 kwietnia, kilka minut przed godziną 16.00 strażacy z Trzebiatowa zostali zadysponowani do pożaru traw, który wybuch na ulicy Kilińskiego. Żywioł podsycany przez silny wiatr mógł zagrozić pobliskim budynkom. Apele strażaków nadal są bezskuteczne. Tylko od początku kwietnia strażacy z terenu Powiatu Gryfickiego do palących się traw i nieużytków rolnych wyjeżdżali w sumie 59 razy. Wypalanie traw zabija ludzi, zwierzęta i środowisko. Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie, to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Rzeczywistość wskazuje, że wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza. Do atmosfery przedostaje się szereg związków chemicznych będących truciznami zarówno dla ludzi jak i zwierząt.
1 komentarz
zdenerwowana mówi:
ale jesli wiadomo czyja ta zieia to ukarac podpalacza. artykul obok o uratowanym zjączku wskazuje tylko potencjalne ofiary bezmyslnosci pseudo rolnow i innej masci znawcow od siedmiu bolesci i tak co roku do wymiotowania od tematu, bezmyslnosc chyba jest dziedziczna widac, bo co rok to sie dzieje. ukarac finansowo i na odróbke by spolecznie cs zrobil, zobaczyl szkody