Od początku kwietnia pracownicy Zarząd Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej w Trzebiatowie mają lepsze narzędzia do kontrolowania miejsc nielegalnego składowania odpadów.
Mobilne kamery zarejestrowały już trzy próby nielegalnego składowania odpadów oraz ich palenia. Osoby zarejestrowane przez urządzenia, zostały rozpoznane i ukarane za zaśmiecanie miejsc publicznych oraz termiczne przekształcanie odpadów. Urządzenia posiadają wbudowany nadajnik GPS, a także zdalnie transmitują obraz.
Odpady wielkogabarytowe powstające w gospodarstwach domowych, odpady budowlane i rozbiórkowe powstające w gospodarstwach domowych, a także zużyte opony można składować w punkcie zbiórki na ulicy Strumykowej w Trzebiatowie w dni robocze po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Zarząd Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej – 91 38 72 623
9 komentarzy
obserwator mówi:
Mobilne kamery?, absurd, a ludzie, firmy zanieczyszczają środowisko i wysypisk nam przybywa jak grzybów po deszczu!. Za to ci, których do tego powołano byczą się w samochodzie straży miejskiej w Gołańczy Pomorskiej!, schowani za krzkami jak przysłowiowi złodzieje od strony Trzebiatowa, a za budynkiem gospodarczym od strony Kołobrzegu, łapiąc radarem!. Mnie najbardziej ciekawi zasadność, takiego oznakowania,odcinka stu metrów z 3 budynkami i kto wydał w ZDDiA zezwolenie na zajecie pasa drogowego straży miejskiej?. A swoja drogą jak to sie stało, że Rada Miasta w 2011 r. uchwaliła likwidację straży miejskiej, i co?. Czyżby burmistrz nie wykonał powierzonej przez radnych 4 lata temu pracy, a tych „fachowców” nadal musimy znosić?. Narzekaja turyści, narzekają mieszkańcy, a jaki przykład dają chocby bezkarni na codzień z komórkami za kierownicą?. Jestem ciekaw czy dotrze do nich jeszcze w tym zyciu, że istnieje cos takiego jak prewencja?. Najwyższy czas wsadzić to towarzystwo w kalosze i puśćić z patrolami w teren, przynajmniej na kosztach pojazdów bedzie chociaż oszczedność. I jestem pewień, że nowych wysypisk ubędzie, wystarczy chcieć straży miejskiej odblokować myślenie, pokazać się, porozmawiać z ludźmi w otoczeniu!. Kontrola, prewencja potencjalnych wysypisk to nie zadanie zarzadu dróg i gospodarki komunalnej, tym bardziej gdy w tym czasie strażnicy miejscy byczą się w Gołańczy Pomorskiej!. Kiedy burmistrz zacznie myśleć i przestanie płacić za przysłowiowe bykowe w godzinach pracy?!.
Brawo mówi:
Własciciele domków frankowych jednorodzinnych
l mówi:
Oprócz tego urządzenie powinno mieć możliwość rażenia prądem, bo na brudasów Polaków nie ma lekarstwa. A te śmieci na ich koszt powinny się znaleźć w ich domu. I tam należałoby je podpalić.
burmistrz mówi:
co wy robicie ludzie
JoeKidd mówi:
No i to rozumiem – śmieciarze powinni być ukarani a do tego jeszcze niech sprzątają cały teren na którym śmiecą.
Takie kamery powinny mieć każde gminy a w szczególności te nadmorskie
Mirek mówi:
Szkoda tylko, że ten punkt przy ul. Strumykowej ma wiecznie zamknięta bramę, choć pocztą pantoflową dowiedziałem się, że podobno klucz ma jeden z pensjonariuszy pobliskiej noclegowni, to za chiny nie mogłem się dowiedzieć który to, jak przywiozłem i chciałem tam zostawić po południu odpady budowlane po remoncie domu. Może tak chociaż jakąś tabliczkę z informacją lub numerem telefonu na bramie by ZGK powiesił z informacją gdzie, kto i co np. gdzie dzwonić jak zamknięta brama, bo raczej na pewno internetu ludzie ze sobą nie wożą!
toruniak mówi:
Toć podają nr telefonu. Zapisz i nie będziesz”szkodować”
Krzysiek mówi:
A może karać nakazem usunięcia na koszt sprawcy wszystkich śmieci , które znajdują się w miejscu jego wpadki , nie tylko jego śmieci , ale i śmieci poprzedników ! OKRUTNE ? Nie wobec środowiska , tylko ” oszczędnych ” brudasów . / tylko wówczas wyrzucaliby brudy w coraz to nowych miejscach/ Aktualne prawo chyba za słabo chroni przyrodę przed śmieciarzami .
Ewa mówi:
Świetnie zapraszam do Niekładzia tam na most gdzie jeździ pociag z ludzmi tam ludzie samochodami zrobili se wysypisko