Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia PTP nadal przyjmuje zgłoszenia do VIII edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą „Policjant, który mi pomógł”. Konkurs wyróżnieni funkcjonariuszy, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszeń mogą dokonać organizacje, instytucje oraz osoby prywatne do 31 maja 2015 roku.
Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”. Jego celem jest: promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie; podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie; wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym; zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze.
Warto wspomnieć, że Komenda Powiatowa Policji w Gryficach ma w swoich szeregach laureatkę konkursu. Aspirant Edyta Klepczyńska, na co dzień m.in rzecznik gryfickiej policji, w 2009 zdobyła tytuł „Policjanta, który mi pomógł” i została uhonorowana przez KGP podczas finału w Warszawie.
Zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji (nie oczekujemy zgłoszeń od jednostek policji) można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php, a także tradycyjną pocztą („Niebieska Linia”, ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcielibyście Państwo wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru (można skorzystać z załączonego formularza zgłoszeniowego do druku). Kandydatury nadesłane po 31 maja 2015 r. zostaną uwzględnione w następnej edycji konkursu.
Kandydatów do nagrody spośród osób zgłoszonych wyłoni kapituła złożona z pracowników Pogotowia „Niebieska Linia”, patrona konkursu i laureatów konkursu z lat poprzednich. Rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu nastąpi z końcem czerwca 2015 roku. Tradycyjnie Laureaci otrzymują nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu w lipcu 2015 roku, podczas obchodów Dnia Policji.
Więcej informacji o konkursie na stronie: www.policjant.niebieskalinia.pl.
gryfickie.info
9 komentarzy
Aldona mówi:
Nie ma takiego. Oni raczej szukają jelenia . Pomoc nie jest wpisana w ich charakter.
Marek mówi:
A ja czekam na konkurs ” Policjant, od którego nie otrzymałem pomocy” Myślę, że byłoby wiele taki przykładów. Oczywiście dla rzetelnych i dobrych policjantów, bo tacy też są należy się wyróżnienie i niech to właśnie oni wygrywają takie konkursy. Oby ich było jak najwięcej.
JOKO POKO mówi:
ALE JAJA
Max Kolanko mówi:
Ja proponuję tych zamaskowanych bandytów, którzy atakowali spokojnie idących w Marszu Niepodległości a uciekali przed robiącymi prawdziwą zadymę. I ta panią policjantkę, która z broni gładkolufowej strzelała w tym marszu do rodzin z dziećmi. W końcu mogli zabić a mimo to zlitowały się paniska, nagroda im się należy jak psu miska…
Beny29 mówi:
Proponuje wynagrodzić tych policjantów co o mały włos nie potrącili kobiety z dzieckiem na przejściu pod Hosso.
ZORRRRRRRRRRRRRRRRRRRRROOOOOOOO mówi:
powiedzcie ludzie, jesli dzwonie po 19 godz.na policje ze biedny piesek chodzi i glodny jest, i oni mowia mi ze oni sie tym nie zajmuja tylko straz miejska, oczywiscie na strazy miejskiej nikt nie odbiera, to gdzie mam sie udac i co zrobic z tym zwierzaczkiem, przeciez zawsze moze sie to zdarzyc, albo po wypadku, albo glodny, porzucony, …moze nie mam do konca swiadomosci tego, ale wydaje mi sie ze w policji dziala SPYCHOLOGIA, tylko pijakow woza do domu jak taxi i ja mam na nich glosowac? CHCE WIEDZIEC KTO MA MI POMOC WIECZOREM JAK ZNAJDE BIEDNE ZWIERZE,WIEM ZE KIEDYS CHLOPAK PO SYLWESTRZE ZANIOSL ZNALEZIONE SZCZENIAKI W PUDLE, NA POLICJE, ALE CZY ONI POWINNI ODMAWIAC JAK SIE DZWONI PO POMOC? AHA, I JAK DZWONIE ZE MALOLATY SIEDZZA 2 GODZINE POD BLOKIEM I PIJA I KRZYCZA TO NIKT NIE REAGUJE, MOWIA ZE BEDA A ICH NIE MA, WIEC MAM W DUPIE BYCIE OBYWATELEM I JAK KTOAS BEDZIE LEZAL TO NIE ZADZWONIE
grzesiek mówi:
zorrrrrrrrrrrrrrooooo masz całkowitą rację że mają nas głeboko w dup…. w godzinach popołudniowo wieczornych,boją sie cpunów,małolatuw z piwem,a przełożeni tez chyba podchodzą taksamo do zgłoszeń,przecież są nagrania zgłoszeń i powinno sie rozliczac z interwencji ,jak doprowadzisz im przestepcę za rękę to wtedy sie chwalą…
Gość mówi:
A tacy istnieją banda nierobów jak dzwonimy aby agresywnego pijusa zabrali to tłumacza sie jak zawsze tak samo nie mamy dołka a co jest kurna w Gryficach jak nie dołek remont remontem ale nikt głupi nie jest na koniec prawda nie przyjmuja na dołek bo dyżurny urwie im jaja jak zwiozą prace na komende super przyjazni policjanci na kazdym rogu,a który to róg nie wiem,ale po znajomosci daja alibi dla kolegów policjantów jak zdradzaja swoje zony i oczerniaja je dla lepszej współpracy pozdrawiamy..
qpa mówi:
Dla mnie to policja powinna zająć się interwencjami gdzie jest zagrożenie życia, zdrowia i naszego mienia. Resztą to powinno zająć się Straż Miejska, Zarząd Dróg oraz inne instytucje typu ZBK, nadzór budowlany itp. Jeśli policja ma być od wszystkiego to po co nam straż pożarna? pogotowie? skoro wymaga się od policji wszystkiego. dlaczego jak ktoś pisał młodzież siedzi pod blokiem nie dzwoni się po straż pożarną żeby polali ich wodą? wtedy poszli by do domu i była by cisza. Ps. nie bronie policji ale w polsce jest tyle instytucji i urzędów że mogły by się na coś przydać w końcu tyle nas kosztuje ich utrzymanie