Trzebiatowska fabryka mebli zamknęła swoje podwoje w 2006. To właśnie wtedy niemiecki właściciel Goleniowskiej Fabryki Mebli – firma Steinhoff – w skład których wchodził zakład w Trzebiatowie zdecydował zakończyć produkcję. 300 osobowa załoga musiała szukać innej pracy. Zobacz film z wyburzania zakładu.

Goleniowska Fabryka Mebli zakończyła produkcję w 2006 roku. Podobnie jak jej filia w Trzebiatowie. Pracę straciło 300 ludzi. Zarówno zakłady  goleniowski jak i trzebiatowski były największymi pracodawcami w miastach. Zarząd spółki Steinhoff, która kupiła fabrykę w latach 90 – tych podjął decyzję o zaprzestaniu produkcji z uwagi na – jak mówili jej przedstawiciele – słabnący popyt na meble i drastyczny spadek zamówień. W czasach największego rozkwitu obydwa zakłady zatrudniały ponad tysiąc osób. W Trzebiatowie produkowano początkowo meble do kuchni i regały do pokoi. Później produkcja z płyty wiórowej została na terenie tzw. nowego zakładu, w starej fabryce, gdzie dziś swoją siedzibę ma Fabryka Mebli Vimobilia (prywatna firma) produkowano meble z drewna litego, głównie na rynek niemiecki. W Goleniowie także szła produkcja mebli sosnowych, wysokiej jakości.

Fabryka dostarczała mebli także dla sieci IKEA. Wydawało się, że przed fabryką są świetne perspektywy. W 2005 roku zamówienia na meble spadły, a fabryka przestała być rentowna. W tym samym roku zwolniono około 500 osób i rozważano różne drogi sanacji spółki. Burmistrz Goleniowa zadeklarował pomoc dla zakładu i w ramach pomocy zdecydował się na umorzenie spółce podatku gruntowego za
ubiegły rok, pomógł też zagospodarować puste hale produkcyjne, ściągając do Goleniowa dwóch inwestorów. Ta krótka reanimacja nie na długo się zdała. W 2006 roku z zakładów wyszła ostatnia produkcja. Od tamtej pory obiekt tzw. nowej fabryki był dzierżawiony pod potrzeby hurtowni budowlanej. Później stał nieczynny.

gryfickie.info